אז…מה זה "קנדמה" ? 

קנדמה – משחק יפני ( בתרגום מיפנית: "קן" = פטיש או חרב, "דאמה" (במקור – טאמה) = כדור ). המשחק מורכב ממקל עשוי עץ איכותי שאליו מחובר בחוט כדור. למקל 3 כפות ב- 3 גדלים שונים. משקל קנדמה ממוצעת הינו  135 – 130 גרם ועשוי להשתנות בהתאם לסוג העץ.

מטרת המשחק היא להצליח להעביר את הכדור בין הכפות ( spike ) ולבסוף להשחיל את חוד העץ (נקרא ספייק!) בכדור. זהו משחק ללא גיל. מקור המשחק לא ידוע, אך הוא התבסס ביפן לפני כ – 150 שנה ומאז התפתח לספורט פופולארי ותחרותי בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. ביפן, הוא אף מהווה חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים.

המשחק  משלב שיווי משקל, מיקוד, תאום עין-יד וריכוז.

בשלבים המתקדמים של המשחק, הוא מזמן יצירתיות אינסופית !

 

איך משחקים בקנדמה? 

קנדמה הוא משחק שמשלב יצירתיות, שיווי משקל ומיקוד. אתה מתרכז במטרה, וזורם אינספור פעמים עד שאתה מצליח להשחיל את הכדור לתוך המקל. בקנדמה אנו מתרגלים קשר עין-יד באופן כזה שכמעט שום משחק לא מאפשר לנו, כאשר לומדים לשחק בקנדמה, אנו עוזרים לך ללמוד את הטכניקות הנכונות ולהתחיל עם המהלכים הבסיסיים. במהלך הזמן תלמד את עצמך טכניקות וטריקים חדשים ותיעשה לאלוף בזכות עצמך. תהנה לגלות כמה אתה יכול ומסוגל !

 

משמעות הסמל 

אנו שחקני קנדמה ישראלים לכן הסמל שלנו הינו סמל "מרכבה" הבנוי כמגן דוד תלת – ממדי. זהו סמל לעוצמה פנימית, לשליטה עצמית ולשילוב של שקט ושל ביטחון. שילוב של  יציבות ושל זרימה, גמישות. ריכוז וסבלנות.  ה"מרכבה" מסמלת גישה לחיים שמקדמת סבלנות וסובלנות, גישה המאפשרת לכל אדם לגלות עד כמה הוא יכול ומסוגל, דרך חיים שמכבדת כל אדם בכל גיל. זוהי תפישה המכבדת את הזכות לבחור מה טוב עבורי ומתי.

יש קסם רב בפשטות: כדור, מקל, חוט. לא צריך הרבה אמצעים כדי ליהנות !